Pinopresura

PINOTERAPIA - jest to metoda stworzona przez doktora Radosława Składowskiego, która łączy w sobie medycynę konwencjonalną oraz niekonwencjonalną.
Metoda ta to nie tylko zastosowanie pinów (narzędzia używane w terapii przypominające gwoździe :)) ale również między innymi akupunktury, terapii manualnej, różnorodne techniki masażu czy też suche igłowanie.
Do technik zaliczamy: techniki manipulacji krótkodźwigniowych, mobilizacji stawów, wcześniej wspomniane pinowanie
(czyli dziobania skóry specjalnymi gwoździami), katy, techniki mięśniowo-powięziowe, suche igłowanie i techniki rolfesko-masujące.
Metoda ta pozwala spojrzeć na człowieka holistycznie, rozwijać się w pracy z pacjentem i posiada szereg technik, które pomagają w powrocie do zdrowia.
Terapia Manualna

Jest to metoda leczenia, w której terapeuta, wykorzystując odpowiednie chwyty i manipulacje, stosuje specjalistyczne techniki diagnostyczno-lecznicze nakierowane na wykrywanie i leczenie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych.
Tą metodę zaleca się najczęściej w następujących zaburzeniach czynności narządu ruchu:
-
zmniejszenie/ograniczenie zakresu ruchu (np. przeciążenia, zwyrodnienia, urazy),
-
tzw. zablokowanie stawowe związane z dolegliwościami bólowymi w trakcie ruchu lub/i w spoczynku oraz zmienionym oporem stawowo-tkankowym pod koniec zakresu ruchu,
-
przy nieprawidłowym „ustawieniu” stawu,
-
w dysfunkcjach mięśniowych i powięziowych,
-
w zaburzeniach postawy ciała.
Suche Igłowanie

Suche igłowanie (ang. dry needling) jest skuteczną i bezpieczną metodą ich leczenia. Zabieg ten polega na nakłuciu punktu spustowego przy wykorzystaniu igły akupunkturowej (aczkolwiek suchego igŁowania nie można mylić z akupunkturą) w wyniku czego „chory „i napięty mięsień ulega rozluźnieniu, a ból, nieprzyjemne drętwienia, ograniczenie ruchomości danego obszaru ciała, znikają lub ulegają wyraźnemu zmniejszeniu. Wkłucie w mięśniowy punkt spustowy wywołuje czasem mimowolną reakcję drżeniową mięśnia, która może być odbierana jako nieprzyjemna, natomiast moment przejścia igły przez skórę jest prawie nieodczuwalny.
Terapia Tkanek Miękkich

Polega na wykorzystywaniu szeregu technik manualnych w celu zmniejszenia lub usunięcia napięć struktur mięśniowo-powięziowych i wyeliminowaniu patologii układu mięśniowo-powięziowego (ścięgien, mięśni, więzadeł oraz powięzi) i układu trzewnego (terapie wisceralne).
Miękkie terapie manualne znajdują zastosowanie w leczeniu mięśniowo-powięziowych zespołów bólowych (np. kręgosłupa), przy chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych, wadach postawy, a także w przypadku, gdy pacjent uskarża się na sztywność mięśni i ma ograniczone ruchy. Stosowane są także podczas leczenia blizn i obrzęków, ze względu na fakt, że terapia ta uważana jest za bezpieczną i nieinwazyjną.
Kinesiotaping

Jest to technika terapeutyczna stosowana w rehabilitacji. Polega ona na naklejaniu specjalnego plastra na wybrane części ciała. Właściwości plastra są bardzo zbliżone do właściwości rozciągających skóry.. Stosuje się go na miejsce leczenia. Plaster nie zawiera leków ani latexu. Odporny jest na działanie wody, a dzięki falowemu utkaniu umożliwia przepływ powietrza przez co pozwala oddychać skórze. Ważną właściwością plastra jest również to, że nie ogranicza ruchów co jest bardzo istotne w naszym życiu codziennym i w sporcie. Taping stosuje się w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Dlatego znalazł swoje zastosowanie w rehabilitacji, ortopedii, neurologii, reumatologii, pediatrii i sporcie.
Kinesiotaping, poprzez odpowiednie naklejenie plastrów, podnosi skórę co w efekcie zwiększa przestrzeń w tkankach i w ten sposób oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Stosowanie kinesiotapingu zmniejsza ból mięśni i stawów, poprawia przepływ limfy i usuwa obrzęki limfatyczne, wspomaga pracę mięśni oraz koryguje niewłaściwą pozycję stawu.
Tel: 604-121-861
ARTROMED: 12 623 01 48
ul. Reymonta 22a,
30-059 Kraków
Godziny otwarcia:
Pon - Pt : 8 .00 - 20.00